Jak dobrać naszyjnik do dekoltu?

0
Jak dobrać naszyjnik do dekoltu?

 

 

Biżuteria towarzyszy ludzkości od tysięcy lat i zawsze była wyrazem statusu, gustu oraz indywidualności. Jednym z najpopularniejszych rodzajów biżuterii są naszyjniki, które mają nie tylko estetyczną funkcję, ale często również symboliczną.

Na rynku biżuteryjnym można znaleźć dziesiątki rodzajów naszyjników, które różnią się stylem, materiałem wykonania, kształtem, długością czy też sposobem noszenia.

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się najpopularniejszym rodzajom naszyjników i dowiecie się, który z nich najlepiej pasuje do rodzajów dekoltów, Waszego stylu i gustu.

 

 

Dekolt w serek, inaczej nazywany dekoltem w kształcie litery V

Dekolt w serek to jeden z najbardziej zmysłowych i kobiecych wariantów dekoltów. Charakteryzuje się on głębokim, trójkątnym wcięciem, które eksponuje kobiece kształty. Wybierając biżuterię do takiego dekoltu, warto zadbać o to, aby nie przesłonić go zbyt dużą ilością ozdób.

Doskonałym wyborem będzie delikatny, subtelny naszyjnik, który nie przyciągnie zbytniej uwagi, ale jednocześnie uzupełni stylizację. Najlepiej, aby naszyjnik był długi i opadał pomiędzy piersiami, aby podkreślić piękno dekoltu w serek. Doskonale sprawdzą się również naszyjniki w formie łańcuszka, zarówno w wersji złotej, jak i srebrnej.

Jeśli chodzi o materiały, do dekoltu w serek najlepiej pasują subtelne, delikatne łańcuszki zrobione z cienkiej srebrnej lub złotej nici. Dobrym wyborem są również naszyjniki z drobnymi kamyczkami, takimi jak na przykład ametysty, rubiny czy szafiry.

W przypadku dekoltu w serek warto zrezygnować z dużych, masywnych naszyjników, ponieważ będą one kolidowały z całą stylizacją. Ważne jest, aby biżuteria nie dominowała nad całą kreacją, ale stanowiła jej uzupełnienie. Delikatny, subtelny naszyjnik to idealny wybór dla kobiet, które chcą podkreślić swoją kobiecość i elegancję.

 

 

Dekolt okrągły

Okrągły dekolt to jedna z najbardziej klasycznych i uniwersalnych wersji dekoltów, która pasuje do każdej sylwetki i stylizacji. Z tego powodu wybór biżuterii do takiego dekoltu jest dość łatwy i zależy głównie od indywidualnych preferencji i gustu.

Jednym z najlepszych wyborów do okrągłego dekoltu są naszyjniki w stylu wiszącym. Mogą to być naszyjniki z jednym wiszącym elementem, jak i te składające się z kilku elementów. Taki rodzaj naszyjnika pięknie podkreśla dekolt, dodając stylizacji elegancji i subtelności.

Doskonałym wyborem będzie również naszyjnik typu choker, który opada tuż przy szyi. Tego rodzaju naszyjnik jest bardzo modny w ostatnim czasie i idealnie sprawdzi się w przypadku bardziej casualowych stylizacji.

Jeśli chodzi o materiały, do okrągłego dekoltu pasują zarówno srebro, złoto jak i coraz modniejsza w ostatnim czasie stal chirurgiczna. 

Ważne jest, aby naszyjnik nie przesłaniał całkowicie dekoltu, ale jednocześnie stanowił uzupełnienie stylizacji. Dlatego zdecydowanie warto postawić na subtelne i delikatne wzory, które nie przytłoczą całej kreacji. Idealnie sprawdzą się tutaj minimalistyczne modele, takie jak cieniutki łańcuszek lub wiszący naszyjnik z małym, subtelnie błyszczącym kamieniem.

 

 

Dekolt w łódkę

Dekolt w łódkę to bardzo elegancki i stylowy wybór, który doskonale podkreśla delikatną linię szyi i ramion. Jednocześnie, ze względu na swoją specyficzną formę, może być trudny do zestawienia z biżuterią.

Najlepszym wyborem do dekoltu w łódkę są delikatne naszyjniki, które nie kolidują z kształtem dekoltu. Idealnie sprawdzą się tu subtelne łańcuszki, zarówno złote, jak i srebrne, które będą stanowić uzupełnienie kreacji, nie przyciągając zbytniej uwagi.

Jeśli jednak chcemy postawić na coś bardziej efektownego, warto zdecydować się na naszyjniki w stylu wiszącym, czyli te składające się z kilku elementów. Taki naszyjnik pięknie prezentuje się z dekoltem w łódkę, dodając stylizacji szyku i elegancji.

W przypadku dekoltu w łódkę, warto zwrócić uwagę na to, aby naszyjnik nie kolidował z odsłoniętymi ramionami. Dlatego zdecydowanie warto unikać dużych, ciężkich naszyjników, które przytłoczą całą kreację.

Jeśli chodzi o materiały, do dekoltu w łódkę pasują zarówno srebro, jak i złoto. Dobrym wyborem będą również naszyjniki z kryształami lub kamieniami szlachetnymi, które pięknie będą się mienić w świetle i dodadzą stylizacji blasku.

W przypadku dekoltu w łódkę, kluczowe jest postawienie na subtelne i eleganckie wzory, które będą stanowiły uzupełnienie kreacji, nie przytłaczając jej. Idealnie sprawdzą się tutaj minimalistyczne modele, takie jak cieniutki łańcuszek lub wiszący naszyjnik z małym, subtelnie błyszczącym kamieniem.

 

 

Dekolt w kształcie serca

Dekolt w kształcie serca to jedna z najbardziej kobiecych i romantycznych wersji dekoltów, która idealnie podkreśla linie szyi i ramion. Wybierając biżuterię do takiego dekoltu, warto postawić na modele, które będą podkreślać jego kształt i dodawać stylizacji romantycznego klimatu.

Najlepszym wyborem do dekoltu w kształcie serca są naszyjniki o okrągłym kształcie, które podkreślą delikatną linię szyi. Mogą to być zarówno łańcuszki, jak i wiszące naszyjniki. Jeśli chcemy postawić na coś bardziej efektownego, warto zdecydować się na naszyjniki z małymi, delikatnymi zawieszkami, które będą stanowić uzupełnienie całej stylizacji.

Jeśli szukamy czegoś bardziej eleganckiego i stylowego, warto zdecydować się na naszyjniki z kamieniami szlachetnymi lub kryształami. Taki naszyjnik będzie się mienił w świetle, dodając stylizacji blasku i elegancji.

W przypadku dekoltu w kształcie serca warto unikać naszyjników, które będą kolidowały z kształtem dekoltu. Dlatego zdecydowanie warto postawić na subtelne wzory, które będą stanowiły uzupełnienie całej stylizacji, nie przytłaczając jej. Idealnie sprawdzą się tutaj minimalistyczne modele, takie jak cieniutki łańcuszek lub wiszący naszyjnik z małym, subtelnie błyszczącym kamieniem.

Jeśli chodzi o materiały, do dekoltu w kształcie serca pasują zarówno srebro, jak i złoto. Dobrym wyborem będą również naszyjniki z kamieniami szlachetnymi lub kryształami, które pięknie będą się mienić w świetle i dodadzą stylizacji blasku.

Podsumowując, naszyjniki do dekoltu w kształcie serca powinny być subtelne i eleganckie, dodające stylizacji romantyzmu i kobiecości. Warto postawić na modele z okrągłym kształtem, które będą podkreślać delikatną linię szyi, oraz na naszyjniki z kamieniami szlachetnymi lub kryształami, które dodadzą stylizacji blasku i elegancji.

 

 

Dekolt karo

Dekolt w karo to jedna z najbardziej oryginalnych i modnych wersji dekoltów, która idealnie podkreśla szyję i ramiona. Charakteryzuje się on przecięciem dwóch linii dekoltu, tworząc kształt rombu. Wybierając biżuterię do takiego dekoltu, warto postawić na modele, które będą podkreślać jego oryginalny kształt i dodawać stylizacji nowoczesnego klimatu.

Najlepszym wyborem do dekoltu w karo są naszyjniki z wisiorkami, które będą podkreślać jego kształt. Wisiorek powinien idealnie wpasować się w przecięcie dekoltu, tak aby podkreślić oryginalny kształt. Mogą to być zarówno wisiorki o kwadratowym, jak i okrągłym kształcie. Idealnie sprawdzą się tutaj także wisiorki z motywem karo, które będą stanowiły uzupełnienie całej stylizacji.

Jeśli szukamy czegoś bardziej minimalistycznego i eleganckiego, warto zdecydować się na cieniutki łańcuszek, który będzie idealnie podkreślał linię szyi. Taki naszyjnik nie tylko będzie idealnie pasował do dekoltu w karo, ale także będzie dodawał stylizacji elegancji i szyku.

W przypadku dekoltu w karo warto unikać naszyjników, które będą kolidowały z kształtem dekoltu. Dlatego zdecydowanie warto postawić na modele, które będą stanowiły uzupełnienie całej stylizacji, nie przytłaczając jej. Idealnie sprawdzą się tutaj minimalistyczne modele, takie jak cieniutki łańcuszek lub wisiorek o delikatnym wzorze.

Jeśli chodzi o materiały, do dekoltu w karo pasują zarówno srebro, jak i złoto. Dobrym wyborem będą także naszyjniki ze stali szlachetnej. Warto także postawić na naszyjniki z kamieniami szlachetnymi lub kryształami, które pięknie będą się mienić w świetle i dodadzą stylizacji blasku i elegancji.

Podsumowując, naszyjniki do dekoltu w karo powinny być oryginalne i nowoczesne, dodające stylizacji elegancji i szyku. Warto postawić na modele z wisiorkami lub cieniutkie łańcuszki, które idealnie podkreślą linię szyi i wpasują się w kształt dekoltu. W przypadku materiałów, do dekoltu w karo pasują zarówno srebro, jak i złoto, a także naszyjniki z kamieniami szlachetnymi lub kryształami.

 

 

Golf

Dekolt golf to jedna z najbardziej klasycznych i uniwersalnych wersji dekoltów, która często pojawia się w różnego rodzaju swetrach, bluzach czy koszulkach. Charakteryzuje się on wysokim kołnierzem, który doskonale chroni szyję przed chłodem i wiatrem. Wybierając biżuterię do takiego dekoltu, warto postawić na modele, które będą podkreślać jego klasyczny i elegancki charakter.

Jednym z najlepszych wyborów do dekoltu golf będzie minimalistyczny naszyjnik z cieniutkim łańcuszkiem, który idealnie podkreśli linię szyi. Taki naszyjnik będzie doskonale się komponował z klasycznymi stylizacjami, dodając im szyku i elegancji. Można postawić na srebrne lub złote modele, w zależności od preferencji i kolorystyki pozostałych elementów stroju.

Jeśli szukamy czegoś bardziej wyrazistego, warto zdecydować się na naszyjnik z dużym wisiorkiem lub koralikami, który będzie stanowił mocny akcent w całości stylizacji. Można wybrać modele w kolorze srebra lub złota, ale także bardziej kolorowe wersje z kryształami czy kamieniami szlachetnymi. Takie naszyjniki będą idealne do nieco bardziej wyszukanych i eleganckich stylizacji, które wymagają dodatku wyjątkowego.

Do dekoltu golf warto również wypróbować naszyjniki z delikatnymi wiszącymi elementami, takimi jak perełki czy koraliki. Taki naszyjnik będzie stanowił piękne uzupełnienie całej stylizacji, dodając jej delikatności i kobiecości. Można postawić na modele w jednym kolorze, ale także na bardziej kolorowe i żywe wersje, które dodadzą strojowi energii i witalności.

Podsumowując, naszyjniki do dekoltu golf powinny być klasyczne i eleganckie, podkreślające linię szyi i dodające stylizacji szyku i elegancji. Warto postawić na minimalistyczne modele z cieniutkimi łańcuszkami, ale także na wersje z wisiorkami lub koralikami, które stanowić będą mocny akcent w całości stylizacji. Do dekoltu golf pasują zarówno srebro, jak i złoto, a także modele z kamieniami szlachetnymi czy kryształami.

 

 

Podsumowanie 

Podsumowując, wybierając naszyjnik do danego rodzaju dekoltu, warto kierować się zasadą równowagi. Oznacza to, że im głębszy dekolt, tym bardziej wyrazisty i obfity w ozdoby powinien być naszyjnik. Natomiast w przypadku dekoltów z wyższym kołnierzem, najlepiej sprawdzą się delikatne i minimalistyczne modele.

Do dekoltu w serek idealnie pasują wiszące modele, które będą podkreślały linię dekoltu i dodawały delikatnego uroku całej stylizacji. Natomiast do dekoltu okrągłego warto postawić na naszyjniki z różnej długości łańcuszkami lub w formie chokerów, które uzupełnią okrągłą formę dekoltu.

Dekolt w łódkę warto podkreślić naszyjnikami o długości do 45 cm, które będą delikatnie ozdabiać linię szyi, ale nie będą kolidować z samym dekoltem. Do dekoltu serce doskonale pasują modele w kształcie litery V lub te z delikatnymi wiszącymi elementami. Z kolei do dekoltu karo najlepiej wybrać naszyjniki w formie chokerów lub te, które podkreślają linię kołnierzyka.

Do dekoltu golf najlepiej pasują minimalistyczne naszyjniki z cieniutkimi łańcuszkami lub te z delikatnymi wiszącymi elementami, takimi jak perełki czy koraliki. Wszystkie powyższe propozycje pozwalają na stworzenie spójnej stylizacji, która podkreśli naszą urodę i sprawi, że będziemy czuć się wyjątkowo.

 

Zajrzyj na nasze social media! :)

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl